שירותי מחשוב ענן יתרונות וחסרונות

מחשוב ענן נותן לצרכן (לקוח פרטי/חברה) יתרונות רבים, אך גם טומן בחובו חסרונות שחייבים לשים עליהם דגש, במאמר זה אני אנסה לסקור את כל היתרונות והחסרונות בשירותי מחשוב ענן.

מחשוב ענן יתרונות בולטים

ישנם לא מעט יתרונות של שימוש בשירותי מחשוב ענן, הנה פירוט מורחב שלהם :

  • חיסכון בעלויות ראשוניות – היתרון המרכזי במחשוב ענן הוא שהוא מאפשר לך לחסוך בעלויות הראשוניות של ציוד החומרה, עלויות התוכנה ורישוי הנדרשים לעסק.
  • חיסכון בעלויות שוטפות – יתרון שמתקשר בצורה ישירה ליתרון הקודם, על ידי שימוש בשירותי מחשוב ענן, אין עלויות תחזוקה, עלויות כח אדם לתחזוקה ושדרוגים שונים. כל העלויות השוטפות מתחלקות בין מספר רב של צרכני קצה (Public Cloud) וניתנות כחלק משירותי הספק הנבחר.
  • גמישות מקסימאלית – מחשוב ענן מאפשר לצרכניו גמישות מקסימאלית בכל מה שקשור לחומרה ולתוכנה המותקנת על גבי הענן. במידה ואתה צופה כי הצריכה שלך תגדל, בכל שלב תוכל לדרוש יותר משאבים מן ספק שירותי הענן – ולהיפך, במצבים בהם הצריכה קטנה, ניתן להקטין את המשאבים הנצרכים מהספק.
  • אי תלות במיקום הלקוח/יחידת הקצה – מחשוב ענן מאפשר לכל הצרכנים לגשת למערכות הספק ללא תלות במיקומם הפיזי או בסוג יחידת הקצה שבה הם משתמשים.
  • יכולת גידול (Scalability) – עבור לקוחות עסקיים אשר חווים גידול בפרק זמן מהיר (אשר לא מאפשר תכנון מראש), מחשוב ענן מאפשר להוסיף מספר רב של משתמשים בכפוף לרוחב הפס של הספק.
  • מחשבה ירוקה – מחשוב ענן, הוא תהליך ירוק אשר מונע פגיעה מתמשכת בסביבה כתוצאה מהגברת היעילות וצמצום/הגדלת הצריכה לפי הצורך הקיים.

ניתן לראות שרוב היתרונות בשימוש במחשוב ענן עוסקים בעלות הראשונית/השוטפת, הגמישות ויכולות הגידול האפשריים לעסקים.

מחשוב ענן חסרונות בולטים

  • תלות בספק שירותי הענן – אין ספק שזהו אחד החסרונות הבולטים ביותר במחשוב ענן, התלות בספק בודד. במקרה של תקלה או בעיה בשירותי הספק, כלל הלקוחות המחוברים לענן מושפעים ואין להם דרך להתאושש בצורה עצמאית מתקלה זו. בעבר תועדו כבר מספר מקרים של ספקי מחשוב ענן (כולל הגדולים ביותר כמו Amazon ואחרים) אשר חוו תקלות אשר השפיעו על הלקוחות לפרקי זמן של שעות רבות.
  • פשיטות רגל – חוץ מתקלות אשר יכולות לקרות אצל ספק הענן, יתכן מצבו בו הספק מכריז על פשיטת רגל כתוצאה מקשיים פיננסיים – במצב כזה, כל לקוחות הספק יסבלו מאיבוד טוטאלי של הנתונים והמערכות אשר נמצאות בענן הספק.
  • פרטיות ואבטחת מידע – ספק ענן המחשוב מאחסן אצלו מידע רב שחלקו פרטי, רגיש או סודי. במידה ויש ליקויים באבטחת המידע אצל הספק שבחרת, יתכן מצב של זליגת מידע לגורמי צד שלישי.

ניתן לראות שרוב החסרונות בשימוש במחשוב ענן עוסקים בנושאי פרטיות, אבטחת המידע והתלות בספק. לכן, על מנת לצמצם את האפשרות שתפגע בעתיד, חשוב וכדאי לבחור ספק מחשוב ענן אמין, מקצועי וחזק שיוכל לתת לך פתרונות מחשוב ענן לאורך שנים. ניתן להיעזר בהשוואת השירותים במדריך WebFreak ללקוחות פרטיים או ללקוחות עסקיים.

שם החברה מאפיינים עיקריים פתח חשבון התנסות
Just Cloud מחיר חודשי: החל מ - $1.86
אבטחת מידע: גבוהה
חשבון התנסות בחינם: כן
גש עכשיו לאתר Just Cloud לפתיחת חשבון התנסות בחינם ! בקר באתר הספק קרא ביקורת
MyPCBackup מחיר חודשי: החל מ -$3.96
אבטחת מידע: גבוהה
חשבון התנסות בחינם: כן
גש עכשיו לאתר MyPCBackup להורדת גירסת ניסיון של תוכנת גיבוי ענן ! בקר באתר הספק קרא ביקורת

לסיכום, העתיד הולך לכיוון שירותי מחשוב ענן, זה הזמן שלך להצטרף לחגיגה ולהתחבר לעתיד יעיל, ירוק וזול הרבה יותר.